• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Творчість земляків

/Files/images/11_zemlyaky.jpg

Нещодавно вийшла у світ чергова книга нашого земляка, письменника, журналіста, Почесного громадянина міста Володимира Чоса «Мої прекрасні земляки».

Ця невеличка книжечка умістила в собі цікаві, змістовні і по своєму теплі і невимушені нариси про життєвий і творчий шлях наших земляків, яких ми усі добре знаємо. Це люди праці, мистецтва, бізнесу, творчості і спорту. Всі такі різні…

У книзі Ви, шановні читачі, знайдете розповідь про Михайла Вітра та Галину Ковтун, Дмитра Пожара та Анатолія Гладкого, В’ячеслава Яржинського та Миколая Мохнацького. Усіх не перелічити…

/Files/images/Фото книги про Орловець.png

ВОЛОДИМИР ЧОС. ОРЛОВЕЦЬ - ІСТОРІЯ І ЛЮДИ/В.ЧОС. - ЧЕРКАСИ: ВИДАВЕЦЬ Ю.ЧАБАНЕНКО, 2016. - 220С.

Книга "Орловець - історія і люди" розповідає про велику і цікаву історію села Орловець Городищенського району Черкаської області. Автор прослідкував історію цього населеного пункту від найдавніших часів і до сьогодення, наскільки це дозволили скупі архівні документи, краєзнавчі розвідки, спогади місцевих жителів та старожилів.

/Files/images/мл.jpeg

ВОЛОДИМИР ЧОС. МЛІЇВ - СЕЛО КОЗАЦЬКЕ. - ЧЕРКАСИ: видавець ЧАБАНЕНКО Ю.А. - 2015. - 88 С.

Книга розповідає про великий історичний шлях Млієва, його славне минуле і сьогодення.

/Files/images/ост.jpeg

ГІРКА ПРАВДА ОСТАРБАЙТЕРІВ. - Черкаси: «ІнтролігаТОР», 2015. – 136 С.

В книзі зібрано свідчення остарбайтерів, в'язнів концтаборів - жителів Городищини, які доносять читачам істинні реалії їхніх вистражданих доль на чужині.

/Files/images/1.jpeg.jpeg.jpeg

ЛЕГЕНДИ І ПЕРЕКАЗИ ГОРОДИЩИНИ. - Черкаси: "ІнтролігаТОР", 2014. - 48 С.

У книжці зібрані бібліотекарями, старожилами району, краєзнавцем Щербиною М.М. легенди, перекази, оповідки Городищини, які допоможуть глибше пізнати історію рідного краю. В розповідях про далеке і близьке минуле із уст в уста передавалися не тільки реальні факти, а й народна вигадка, поетичні доповнення, смислові символи, які перетворювали оповідання в цей унікальний жанр усної народної творчості, який дійшов до наших днів. Книга збагачує палітру краєзнавчих досліджень краю, розширює межі пізнання його історико-культурних традицій.

/Files/images/2.jpeg

Свята і чиста, як молитва... 1844 - 2014. Свято-Михайлівській церкві - 170 років. / Укладач Горідько Т.М. - Черкаси: «ІнтролігаТОР», 2014. – буклет.

/Files/images/10_4_small.jpg

Рятівниця і подвижниця. Першій жінці-лікарю Черкащини присвячується... /Укладач Горідько Т.М. - Черкаси: "Інтролігатор", 2014. - 8 С.

Ілюстрований буклет розповідає про долю першої жінки-лікаря на Черкащині Катерини Микитівни Ниточаєвої (1877-1914), яка у 1913-1914 роках працювала у с. В’язівок Черкаського повіту, боролася з епідемією висипного тифу і сама померла від хвороби. Буклет містить також інформацію про сучасний стан сфери охорони здоров’я у с. В’язівок.

/Files/images/нер.jpeg

ОЛЕКСІЙ ТИЧКО. НЕРОЗГАДАНІ СНИ. - КРЕМЕНЧУК: ВИДАВЕЦЬ ПП ЩЕРБАТИХ О.В., 2013. - 112 С.

Друга збірка поезій автора, до якої ввійшли тільки ті вірші 2007-2013 років, які відображають його стан душі, відношення до друзів, жінки, суспільно-політичних процесів в Україні.

/Files/images/Гулак-Артемовський.jpeg

Осипенко Ольга. Дивосвіт Семена Гулака-Артемовського. – Черкаси: «ІнтролігаТОР», 2013. – 92 с.

Постать Семена Гулака-Артемовського залишила особливий слід у розвитку культури України та за її межами. Саме про цю видатну особистість, котру народила і виплекала Городищенська земля розповідає в своїй книзі науковий співробітник музею С.С. Гулака-Артемовського в Городищі Ольга Осипенко. Значну увагу у виданні приділено людям, які пов’язали своє життя з великим композитором, співаком, драматичним актором, а також – музею відомого земляка та його працівникам.

/Files/images/6_1_small.jpgЗлітають в світи журавлята…Журавській школі – 100 років. Черкаси: «ІнтролігаТОР», 2013. – 12 с.

Ювілейний фотобуклет, доповнений відомостями про топоніміку села, письменника Євгена Кротевича, віршами, історичною інформацією про літопис Журавської школи та про її найвідоміших випускників.

/Files/images/6_2_small.jpgЗ дитинства вчити починай про Симиренків рідний край /Упорядник Горідько Т.М./ Черкаси:
«ІнтролігаТОР», 2013. – 112 с.

Посібник наповнений краєзнавчим матеріалом, допоможе педагогам організувати краєзнавчу діяльність не лише у вигляді нудних бесід, а через спостереження, під час піших переходів, на екологічних стежинах, в рухливих та дидактичних іграх. Кожен населений пункт Городищини має свою історію, і починати вивчати її та прививати любов до рідного краю необхідно з дошкільного віку. Педагоги-дошкільники з великих і малих дитячих садків району поділилися своїми надбаннями з краєзнавчої роботи і сподіваються, що ці матеріали стануть у нагоді їх колегам та батькам вихованців.

/Files/images/7_3_small.jpgЖуравка: минувшина, сьогодення, особистості. – Черкаси: рекламно-поліграфічний центр «Аріес»,
2013. – 48 с.

Краєзнавче ілюстроване видання підготовлене за сприяння уродженця Журавки в.о. голови ДПС в Черкаській області Володимира Коломійця та протоірея о. Богдана Жигала до 100-річчя Журавської школи. Книжка розкриває окремі сторінки історії села, його сьогодення та розповідає про знаменитих уродженців Журавки

/Files/images/8_1_small.jpgНаш шлях у світ проліг з Вільшани… Черкаси: «ІнтролігаТОР», 2013. – 124 с.

Редакційною колегією видання виступив педагогічний колектив Вільшанської ЗОШ І – ІІІ ступенів. Книга розповідає про історію школи, її колишніх і сучасних вчителів; містить фотолітопис її випускників. Видання приурочене до 100-річного ювілею школи і видане коштом воїнів-інтернаціоналістів селища Вільшана – колишніх учнів та вчителів навчального закладу.

/Files/images/9_2_small.jpgЧос Володимир. Казки для дорослих. – Корсунь-Шевченківський: Корсунський видавничий дім «Всесвіт»,
2013. – 124 с.

Перша частина нової збірки оповідань та нарисів – це цікаві випадки та неймовірні життєві історії наших земляків. Всі вони написані з натури. В другій частині книги автор розповідає про ініціативних, енергійних городищан, які створили невеличкий бізнес, приносячи користь собі і рідному місту.

/Files/images/9_3_small.jpgЧос Володимир. Зорі над Вільшанкою. – Корсунь-Шевченківський:Корсунський видавничий дім «Всесвіт»,
2013. – 90 с.

Чергова книга невтомного дослідника Городищини – це збірка нарисів про кращі художні колективи району, яскраві мистецькі заходи, про талановитих людей, яких автор знає багато років. Окремий розділ книги – краєзнавча розповідь про минуле і сьогодення річки Вільшанки.


/Files/images/123.jpeg

НА ПРАБАБУСИНІМ ВЕСІЛЛІ. -
Черкаси: «ІнтрНАолігаТОР», 2012. - 72 С.
Книга ознайомлює з весільною обрядовістю Городищини, як в минулому, так і в нинішній час. Вона знадобиться учителям - викладачам народознавства, літератури, краєзнавства, бібліотекарям, працівникам закладів культури.

Кiлькiсть переглядiв: 2

Коментарi