• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Нові видання

/Files/images/Довідник.jpg

Фахівцями з профорієнтації Черкаської обласної служби зайнятості підготовлено Довідник навчальних закладів Черкащини, за матеріалами, наданими навчальними закладами в поточному році.

Довідник розроблено на допомогу учням та випускникам шкіл, батькам, вчителям, абітурієнтам, усім, хто хоче здобути нову професію, перекваліфікуватися або підвищити кваліфікацію.

Довідник містить інформацію про ВНЗ І-IV рівнів акредитації, професійно-технічні навчальні заклади Черкаської області, їх адреси, а також напрями, спеціальності, професії за якими здійснюється професійна підготовка, терміни навчання та умови вступу.

Довідник включає:

· Вступне слово до абітурієнта.

· Умови прийому на навчання для здобуття ОКР молодшого спеціаліста у 2018 році.

· Професійно-технічні навчальні заклади Черкаської області.

· Умови прийому до вищих навчальних закладів України у 2018 році.

· Перелік спеціальностей, прийом на навчання за якими здійснюється з урахуванням рівня творчих та/або фізичних здібностей вступників.

· Порядок подання та розгляду заяв в електронній формі.

· Особливості умов вступу до ВНЗ у 2018 році.

· Вищі навчальні заклади І та ІІ рівнів акредитації.

· Вищі навчальні заклади ІІІ та ІV рівнів акредитації.

· Інформація МОН України щодо програм вступних випробувань.

Крім того, вказаною інформацією можна скористатися у будь-якому центрі зайнятості та філії ОЦЗ.

Довідник можна переглянути на сайті Черкаського обласного центру зайнятості.

Щедрий подарунок видавництва "Грані - Т"

/Files/images/Діти.jpg

Видавництво «Грані-Т» зробило бібліотеці щедрий подарунок: 268 примірників цікавих, актуальних дитячих і підліткових книжок. Яскраві ілюстрації, живе українське слово від знаних вітчизняних письменників і свіжі переклади зарубіжних авторів. Уже зовсім скоро ці видання пройдуть обробку й будуть доступні всім охочим до літературних вражень читачам.

/Files/images/nobel.jpg

Нобелівська премія з літератури - 2017

Нобелівська премія з літератури - престижна нагорода, яка щорічно вручається з 1901 року Нобелівським фондом за досягнення в області літератури. Одна з п'яти премій, створених за волею Альфреда Нобеля в 1895 році.

Нобелівську премію - 2017 з літератури отримав Казуо Ісігуро – британський письменник японського походження. У четвер, 5 жовтня, Нобелівський комітет при Шведській академії офіційно оголосив ім'я лауреата.

/Files/images/872418.jpg

Ісігуро отримав премію як письменник, "який в романах великої емоційної сили розкрив прірву під нашим ілюзорним почуттям зв'язку зі світом".


Ісігуро народився 8 листопада 1959 року в Японії, однак вже у 1960 році його батьки переїхали до Великобританії.

Літературна кар'єра Ісігуро почалась у 1981 році. Його роман "Залишок дня" (The Remains of the Day), виданий у 1989 році, отримав Букерівську премію, був екранізований (головну роль дворецького Джеймса Стівенса зіграв Ентоні Хопкінс) у 1993 році та отримав 8 номінацій на кінопремію "Оскар".


Іншу його відому роботу, роман "Не відпускай мене", журнал Time включив до списку 100 найкращих англомовних романів з 1923 до 2005 року. У 2008 році Time включив Ісігуро до списку 50 найкращих письменників Великобританії з 1945 року.

У 2016 році лауреатом Нобелівської премії з літератури став американський співак, композитор та поет Боб Ділан – за "створення нових поетичних експресій в американській пісенній традиції". А перед тим, у 2015 році, лауреаткою стала білоруська письменниця Світлана Алексієвич.

Як відомо, Нобелівський тиждень стартував у Стокгольмі 2 жовтня. Першими у понеділок було названо імена лауреатів Нобелівської премії 2017 у сфері фізіології та медицини. Ними стали Джеффрі Хол, Майкл Розбаш та Майкл Янг. Науковці отримають нагороду за "відкриття молекулярних механізмів, які контролюють циркадні ритми" – мова йде про циклічні коливання інтенсивності різних біологічних процесів, пов'язаних зі зміною дня і ночі – так зван "біологічні годинники".

У вівторок Комітет назвав лауреатів Нобелівської премії 2017 з фізики. Ними стали Райнер Вайс, Баррі К. Бариш та Кіп С. Торн за виявлення гравітаційних хвиль детектором LIGO. Існування гравітаційних хвиль 100 років тому передбачив Альберт Ейнштейн, і лише зараз людям вдалося їх виявити.

У середу Нобелівський комітет при Шведській королівській академії наук назвав лауреатів Нобелівської премії 2017 з хімії. Ними стали Жак Дюбоше, Йоакім Франк та Річард Хендерсон. Премію науковці отримали "за розвиток кріоелектронної мікроскопії високої роздільчої здатності для визначення структур біомолекул в розчині".

Власників ще двох премій оголосять пізніше – лауреат премії миру стане відомий уже 6 жовтня, а 9 жовтня нобелівський комітет присудить премію Шведського національного банку з економічних наук пам'яті Альфреда Нобеля.

Церемонія нагородження лауреатів у 2017 році відбудеться 9 грудня в Стокгольмі.

/Files/images/medal_laureat_1.jpgШевченківська премія 2017 року

Національна премія імені Тараса Шевченка - найвища творча відзнака в Україні. Премію присуджують за вагомий внесок у розвиток культури і мистецтва. Щорічно присуджується до п'яти нагород.

Згідно з Указом Президента України на подання Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Шевченківську премію 2017 року отримали:

у номінації «Література, публіцистика, журналістика» - поет, книговидавець, директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»

Іван Малкович, за книгу віршів «Подорожник з новими віршами»

у номінації «Кіномистецтво» - режисер та аніматор Степан Коваль за анімаційний серіал «Моя країна – Україна»

у номінації «Візуальні мистецтва» - скульптор та художник Микола Малишко за художній проект «Лінія» (скульптура)

у номінації «Музичне мистецтво» - композиторка Богдана Фроляк за симфонію-реквієм «Праведна душа ...», хорову кантату«Колір», музичний твір «Насниться сон мені».

/Files/images/форум.jpgНазвані найкращі книги Форуму видавців

Журі вирішило не присуджувати Гран-прі.

14-го вересня відбулася церемонія нагородження «Найкраща книга Форуму – 2017». Урочистий захід традиційно відбувся у львівській Опері.

Цьогоріч змінилась формула конкурсу: три окремі журі обирали книжки у Харкові, Києві та Львові, незалежно одне від одного.

Переможці 24-го Форуму видавців

 • У номінації Класична українська література перемогла книжка Івана Франка «Мойсей», «Видавництво Львівського національного університету імені Івана Франка»
 • У номінації Сучасна українська проза перемогла книжка Сергія Жадана «Інтернат», видавництво «Meridian Czernowitz»
 • У номінації Сучасна українська поезія перемогла книжка «Антологія української поезії XX століття: від Тичини до Жадана» (упорядник Іван Малкович), видавництво «А-ба-ба-га-ла-ма-га»
 • У номінації Класична зарубіжна література перемогла книжка Мацуо Басьо «Поезії», видавництво «Веселка»)
 • У номінації Сучасна зарубіжна література перемогла книжка Хорхе Луїса Борхеса «Книга вигаданих істот», «Видавництво Старого Лева»
 • У номінації Місто-Харків перемогла книжка Максима Розенфельда «Фасади. Харків», видавництво «АССА»
 • Особливу відзнаку Харківського журі отримала книжка Алли Підлужної «Код Володимира Дахна», видавництво «АВІАЗ».
 • У номінації Література для дітей віком від 0 до 9перемогла книжка Оксани Були «Зубр шукає гніздо», «Видавництво Старого Лева»
 • У номінації Література для дітей віком від 10 до 12перемогла книжка Ульфа Старка «Маленька книжка про любов», «Видавництво Старого Лева»
 • У номінації Підліткова література перемогла книжка Яни Подосєльнік «Глосарій моди. Ілюстрації одягу українських дизайнерів», видавництво «Artbooks»
 • У номінації Біографія перемогла книжка Леоніда Ушкалова «Ловитва невловного птаха: життя Григорія Сковороди», видавництво «Дух і літера»
 • У номінації Історія перемогла книжка Оксани Кісь «Українські жінки у горнилі модернізації», видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля»
 • У номінації Місто-Київ перемогла книжка Владислава Гриневича «Бабин Яр. Історія і пам´ять», видавництво «Дух і літера»
 • Особливу відзнаку Київського журі отримує книжка Тараса Лозинського «Рушники Наддніпрянської України», видавництво «Майстер книг»
 • У номінації Український non-fiction перемогла книжка Тимура Ворони «Стартап на мільйон. Як українці заробляють на технологіях», видавництво «Vivat»
 • У номінації Перекладений non-fiction перемогла книжка Христі Фріланд «Плутократи. Епоха нових багатих і занепад старої системи», видавництво «Наш формат»
 • У номінації Навчальна, довідкова, професійна літератураперемогла книжка Альберто Каїро «Функціональне мистецтво: вступ до інфографіки та візуалізації», «Видавництво УКУ»
 • У номінації Візуальна книга переміг графічний роман Івана Франка, Міхая Тимошенка, Кирила Горішного «Герой поневолі», видавництво «Леополь»
 • У номінації Місто-Львів перемогла книжка Катажини Котинської «Львів: перечитування міста», «Видавництво Старого Лева»
 • Особливу відзнаку Львівського журі отримав арт-бук Ярини Винницької «Наречена», видавництво «Terra Incognita».

/Files/images/koronacia_slova_2017 (1).jpg

/Files/images/110056.gif-42385_530x240.jpeg

«Коронація слова — 2017»: підсумки

15 червня 2017 року країна дізналася імена нових Лауреатів найпрестижнішого літературного конкурсу України — «Коронації слова», який вже 17 років поспіль відкриває низку творів якісної української літератури.

«Коронація слова» створила «Третю хвилю» в історії української літератури після «Розстріляного Відродження» 1920-1930-их рр., та «Шестидесятників» 1960-их рр., — таку оцінку надають конкурсу літературознавці, зокрема академік Микола Жулинський — директор Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України. А бразильський класик літератури Пауло Коєльо називає «Коронацію слова» — унікальним мультикультурним проектом, аналогів якому не має у світі.

Завдяки конкурсу відкрито понад 700 нових імен, десятки тисяч романів побачили світ, поставлено 26 театральних вистав, знято 32 фільми. Серед останніх, найгучніших: Ірен Роздобудько «Ґудзик», Володимира Лиса «Століття Якова», Дмитра Сухолиткого-Собчука «Борода», Леся Саніна «Поводир», Василя Мельника «Гніздо горлиці», Андрія Кокотюхи «Червоний». Конкурс, також репрезентує українську літературу, перекладами коронаційних авторів, на міжнародному рівні.

Інтрига конкурсу полягає в тому, що автори подають свої твори, які ще ніде не друкувалися, анонімно, тобто журі до самого оголошення переможців не знає прізвищ літераторів. Переможці оголошуються зі сцени під час нагородження. Тому учасниками можуть стати як нові, так і відомі письменники.

Цього року конкурс вкотре продемонстрував перевагу такого підходу. Так справжнім відкриттям «Коронації слова — 2017» став Віктор Михайлов з Херсону, який за роман «Останній бій Урус-шайтана» отримав цілих три(!) відзнаки: Першу премію у номінації «Романи», спец відзнаку від Всеукраїнської асоціації «Альраід» та спеціальну премію від Андрія Кокотюхи «Золотий Пістоль» за найкращий гостросюжетний роман. А найстаршим номінантом, як він висловився, «несподівано для самого себе», став Анатолій Ройченко з Овідіполю за пісенну лірику «Налий мені, мамо, борщу».

/Files/images/ord.png

Також, у рамках церемонії нагородження, вперше введено конкурс малої прози з окремою номінацією від Київської мерії «Як тебе не любити…», що присвячений столиці та її мешканцям.

Ідея цієї суто київської номінації з’явилась під час спілкування з Департаментом суспільних комунікацій київської адміністрації, Тетяною Гузенко— розповідає співзасновниця конкурсу Тетяна Логуш, — виникло бажання, перетворити столицю на літературну Мекку, популяризувати книжку, читання і почати ще яскравіше популяризувати наш прекрасний Київ, щоб і жителі і гості мали вибір цікавих сучасних текстів про Київ, романів та віршів. Адже це унікальне місто, в яке хочеться повертатися, закохуватися в нього знову та знову, занурюватися та пізнавати його на різних рівнях: емоційному, історичному, культурному, духовному, містичному, тощо. Тим паче що в нас є приклад Львову, який є лідером з видання якісних творів про своє місто. Пропозиція започаткувати в рамках «Коронації слова» конкурс малої прози «Як тебе не любити…» знайшла підтримку мера Києва Віталія Кличко. У вересні 2016-го було оголошено конкурс, до Департаменту суспільних комунікацій надійшло 60 робіт. Переможцями стали: Анастасія Піка (І місце) та Світлана Тарапата «Майже ідеальний» (ІІ місце). Сподіваємось, цю ініціативу підхоплять і інші міста України, – зазначає пані Логуш. Адже географія переможців конкурсу вражає своїм різноманіттям: від міста Дніпро – фантастичний роман «Чорний камінь» — молодої письменниці Наталі Дев’ятко, від Одеси кіносценарій Сергій Шамара «Селфі-мапка», від Маріуполя роман Володимира Бігуна «З думою про Мамая», кіносценарій «Військовий доктор» Віктор Рибачука з Вінниці, дитяча лірика Світлани Дідух-Романенко «Кіт, що любив океани» , тощо.

У рамках конкурсу, на Церемонії нагородження, відбулося нагородження «Золотих письменників України», — авторів, чий наклад друкованих творів перевищує 100 (сто тисяч) примірників. Цього року ними стали: Іван Драч, Раїса Іванченко, Тамара Коломієць, Віктор Міняйло, Галина Вдовиченко. Це повага читачів та високе суспільне визнання. Адже, «Золотим письменником України» може стати український автор, відзначений не лише «Коронацією слова», але кожен, автор твори якого видані, в Україні або поза її межами, накладами друкованих творів понад 100 тисяч примірників, написані українською мовою або видані у перекладі на українську мову.

На церемонії нагородження гості отримали задоволення і від чисельних танцювальних та пісенних подарунків один з найяскравіших виступів – виконання саундтреку до фільму «Століття Якова», який знятий за однойменним «коронаційним» сценарієм Володимира Лиса, від Христини Соловій. В холі на гостей та номінантів чекали сюрпризи від спонсорів «Коронації слова», пропозиції від видавців.

«За 17 років відчувається неймовірна трансформація українського книжкового ринку, — зазначає пані Тетяна Логуш, — з’явилася новітня література, яка є захоплюючою та конкурентоспроможною, яка надихає та формує шанобливе ставлення до світу, до країни, до людей. І це цілком природньо, адже «спочатку було слово» — і той письменник, який знаходить вірні слова, що западають в душу — вартий бути коронованим!»

/Files/images/революція.jpg/Files/images/2b37668c0c26de006b571e2d496e2d5f.jpg

Автор навчального посібника «Черкащина в добу Української революції 1917–1921 рр.» - голова Черкаської обласної організації НСКУ, професор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Василь Мельниченко.

У книзі на основі проблемно-хронологічного методу висвітлюються події Української революції 1917–1921 років, які відбувалися на Черкащині в контексті історії України цього періоду, участь черкащан у боротьбі за незалежність і соборність України. Зміст посібника доповнюють вміщені у ньому документи, хронологічна таблиця подій, перелік історичних місць пам’яті доби революції, ілюстративний матеріал. Зміст і виклад матеріалу відповідає вимогам програми з історії України для навчальних закладів усіх типів, передусім загальноосвітніх.

письменник, який приємно здивує своєю творчістю – Андрій Любка - рибалка, грішник, балканіст. Написав і переклав кілька книжок, об’їздив тридцять країн, але найбільше любить спати до обіду і заїдати пекучу сливовицю барбарисовим льодяником. Живе у всій Центральній Європі. Авантюрний пригодницький роман А.Любки «Карбіт» - карколомний і кумедний, сюжет захоплює, але уважного читача може здивувати інше: за пригодами вигаданих персонажів впізнаються реальні контрабандні схеми, що діють на українських кордонах. Бандити, людські органи, наркотики - все це описано настільки детально, що будь-який слідчий чи журналіст може у кримінальних справах і статтях цитувати цей роман цілими абзацами… Події цього роману розгортаються впродовж паркого й тривожного літа 2015 року, коли у вигаданому містечку Ведмедів група ентузіастів вирішує збудувати Фонтан Єдності з Європою. Навіщо їм фонтан, чому за ними «в’язниця плаче» і за скільки в Україні можна придбати людську нирку - про все це автор пише з гумором і добірним песимізмом. Книга розрахована для найширшого кола читачів.

До біобібліографічного довідника включено інформацію про відомих краєзнавців минулого і сьогодення, які зробили вагомий внесок у розвиток краєзнавства Черкащини. Довідник містить найсуттєвіші дані про життя та дослідницьку діяльність подвижників краєзнавства нашого краю, а також бібліографічні відомості про їхні найвагоміші праці. Усього у довіднику вміщено 204 статті 96 авторів.

Розрахований на науковців, викладачів, учителів, краєзнавців, аспірантів, студентів, учнів, усіх, хто цікавиться минулим свого рідного краю, життям і творчістю подвижників краєзнавства.

До 100-річчя Української національної революції 1917–1921 років

/Files/images/1490304375_44.png Фотолітопис

«Шлях нескорених»

тепер у бібліотеці

Працівники центральної районної бібліотеки ім. В.Симиренка отримали в подарунок масштабну книгу-альбом "Ще не вмерла України ні слава, ні воля! Шлях нескорених". Ця книга вмістила в себе спогади про 25 років незалежності нашої держави. Спогади про те, як крок за кроком долала Україна дороги миру і війни.

"Одна світлина твориться в середньому за секунду-дві. Цих секунд за 25 років було аж понад 789 мільйонів. Хто зафіксував найцінніші? Відповідь шукаймо разом і в цій книзі", - запрошує один з ініціаторів її створення, голова Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені Василя Стуса Степан Кубів. Ініціаторами створення фотолітопису виступили Всеукраїнська правозахисна організація "Меморіал" імені Василя Стуса, Мистецький фонд імені Короля Данила, Благодійний фонд «Відродження України», Видавничий дім «Ін Юре». Ця книга – є документальним підтвердженням, що Україна була, є і буде без перебільшення великою країною, що українці - народ, який на кожному етапі свого державотворення демонструє силу духу, це долі видатних постатей, просякнуті кров’ю та потом, сповнені жертовністю та одержимістю, любов’ю та істинним патріотизмом справжнього українця.

Фотолітопис «Ще не вмерла України ні слава, ні воля! Шлях нескорених» проілюстрована роботами українських фотожурналістів та складається з кількох частин. Видавці фотоальбому умовно поділили 25-літню історію України на п’ять періодів, присвятивши кожному з них окремий розділ книги.

Перший розділ охоплює період кінця 80-х – початку 90-х років, коли, власне, виникли передумови відродження української державності. Цей етап тісно пов'язаний передусім з утворенням і діяльністю Народного Руху України, а найвагомішим здобутком цього періоду стало прийняття Декларації про державний суверенітет України.

Світлини другого розділу ілюструють не менш значущі події у житті молодої незалежної країни 1991-2003 років, що знаменували становлення та розбудову української держави. Перші вибори, перший президент, перший уряд, нова Конституція – ось ті хвилюючі моменти, без яких неможливо уявити собі історію української державності.

Третій розділ нагадає нам про події наступного десятиліття, зокрема про Помаранчеву революцію, коли український народ засвідчив свою єдність, мужність, готовність до змін.

Четвертий розділ зовсім невеликий за часовими рамками, бо майже цілковито присвячений одній, але надто визначальній для України події – Революції гідності.

Про те, що відбулося в Україні від захоплення Криму до сьогодення, розповість п’ятий розділ фотоальбому. Ці сторінки сповнені мужності, відваги, рішучості, а заразом і невимовного болю, розпачу, скорботи.

Детально познайомитись з книгою можна у читальному залі центральної районної бібліотеки ім. В.Симиренка.

/Files/images/04.jpg

Краєзнавці Черкащини : біобібліогр. довід. : 25-річчю незалежності України присвяч. / Черкас. обл. орг. Нац. спілки краєзнавців України, Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького ; [упоряд. В. М. Мельниченко, Г. М. Голиш ; редкол. В. М. Мельниченко (голова) та ін.]. – Черкаси : Вертикаль, 2016. – 219 с. : іл. – Містить бібліогр.

До біобібліографічного довідника включено інформацію про відомих краєзнавців минулого і сьогодення, які зробили вагомий внесок у розвиток краєзнавства Черкащини. Довідник містить найсуттєвіші дані про життя та дослідницьку діяльність подвижників краєзнавства нашого краю, в т. ч. Городищенського району, а також бібліографічні відомості про їхні найвагоміші праці. Усього у довіднику вміщено 204 статті 96 авторів.

Розрахований на науковців, викладачів, учителів, краєзнавців, аспірантів, студентів, учнів, усіх, хто цікавиться минулим свого рідного краю, життям і творчістю подвижників краєзнавства.

Кiлькiсть переглядiв: 296

Коментарi