• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Нові видання

Щедрий подарунок видавництва "Грані - Т"

/Files/images/Діти.jpg

Видавництво «Грані-Т» зробило бібліотеці щедрий подарунок: 268 примірників цікавих, актуальних дитячих і підліткових книжок. Яскраві ілюстрації, живе українське слово від знаних вітчизняних письменників і свіжі переклади зарубіжних авторів. Уже зовсім скоро ці видання пройдуть обробку й будуть доступні всім охочим до літературних вражень читачам.

/Files/images/nobel.jpg

Нобелівська премія з літератури - 2017

Нобелівська премія з літератури - престижна нагорода, яка щорічно вручається з 1901 року Нобелівським фондом за досягнення в області літератури. Одна з п'яти премій, створених за волею Альфреда Нобеля в 1895 році.

Нобелівську премію - 2017 з літератури отримав Казуо Ісігуро – британський письменник японського походження. У четвер, 5 жовтня, Нобелівський комітет при Шведській академії офіційно оголосив ім'я лауреата.

/Files/images/872418.jpg

Ісігуро отримав премію як письменник, "який в романах великої емоційної сили розкрив прірву під нашим ілюзорним почуттям зв'язку зі світом".


Ісігуро народився 8 листопада 1959 року в Японії, однак вже у 1960 році його батьки переїхали до Великобританії.

Літературна кар'єра Ісігуро почалась у 1981 році. Його роман "Залишок дня" (The Remains of the Day), виданий у 1989 році, отримав Букерівську премію, був екранізований (головну роль дворецького Джеймса Стівенса зіграв Ентоні Хопкінс) у 1993 році та отримав 8 номінацій на кінопремію "Оскар".


Іншу його відому роботу, роман "Не відпускай мене", журнал Time включив до списку 100 найкращих англомовних романів з 1923 до 2005 року. У 2008 році Time включив Ісігуро до списку 50 найкращих письменників Великобританії з 1945 року.

У 2016 році лауреатом Нобелівської премії з літератури став американський співак, композитор та поет Боб Ділан – за "створення нових поетичних експресій в американській пісенній традиції". А перед тим, у 2015 році, лауреаткою стала білоруська письменниця Світлана Алексієвич.

Як відомо, Нобелівський тиждень стартував у Стокгольмі 2 жовтня. Першими у понеділок було названо імена лауреатів Нобелівської премії 2017 у сфері фізіології та медицини. Ними стали Джеффрі Хол, Майкл Розбаш та Майкл Янг. Науковці отримають нагороду за "відкриття молекулярних механізмів, які контролюють циркадні ритми" – мова йде про циклічні коливання інтенсивності різних біологічних процесів, пов'язаних зі зміною дня і ночі – так зван "біологічні годинники".

У вівторок Комітет назвав лауреатів Нобелівської премії 2017 з фізики. Ними стали Райнер Вайс, Баррі К. Бариш та Кіп С. Торн за виявлення гравітаційних хвиль детектором LIGO. Існування гравітаційних хвиль 100 років тому передбачив Альберт Ейнштейн, і лише зараз людям вдалося їх виявити.

У середу Нобелівський комітет при Шведській королівській академії наук назвав лауреатів Нобелівської премії 2017 з хімії. Ними стали Жак Дюбоше, Йоакім Франк та Річард Хендерсон. Премію науковці отримали "за розвиток кріоелектронної мікроскопії високої роздільчої здатності для визначення структур біомолекул в розчині".

Власників ще двох премій оголосять пізніше – лауреат премії миру стане відомий уже 6 жовтня, а 9 жовтня нобелівський комітет присудить премію Шведського національного банку з економічних наук пам'яті Альфреда Нобеля.

Церемонія нагородження лауреатів у 2017 році відбудеться 9 грудня в Стокгольмі.

/Files/images/medal_laureat_1.jpgШевченківська премія 2017 року

Національна премія імені Тараса Шевченка - найвища творча відзнака в Україні. Премію присуджують за вагомий внесок у розвиток культури і мистецтва. Щорічно присуджується до п'яти нагород.

Згідно з Указом Президента України на подання Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Шевченківську премію 2017 року отримали:

у номінації «Література, публіцистика, журналістика» - поет, книговидавець, директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»

Іван Малкович, за книгу віршів «Подорожник з новими віршами»

у номінації «Кіномистецтво» - режисер та аніматор Степан Коваль за анімаційний серіал «Моя країна – Україна»

у номінації «Візуальні мистецтва» - скульптор та художник Микола Малишко за художній проект «Лінія» (скульптура)

у номінації «Музичне мистецтво» - композиторка Богдана Фроляк за симфонію-реквієм «Праведна душа ...», хорову кантату«Колір», музичний твір «Насниться сон мені».

/Files/images/форум.jpgНазвані найкращі книги Форуму видавців

Журі вирішило не присуджувати Гран-прі.

14-го вересня відбулася церемонія нагородження «Найкраща книга Форуму – 2017». Урочистий захід традиційно відбувся у львівській Опері.

Цьогоріч змінилась формула конкурсу: три окремі журі обирали книжки у Харкові, Києві та Львові, незалежно одне від одного.

Переможці 24-го Форуму видавців

 • У номінації Класична українська література перемогла книжка Івана Франка «Мойсей», «Видавництво Львівського національного університету імені Івана Франка»
 • У номінації Сучасна українська проза перемогла книжка Сергія Жадана «Інтернат», видавництво «Meridian Czernowitz»
 • У номінації Сучасна українська поезія перемогла книжка «Антологія української поезії XX століття: від Тичини до Жадана» (упорядник Іван Малкович), видавництво «А-ба-ба-га-ла-ма-га»
 • У номінації Класична зарубіжна література перемогла книжка Мацуо Басьо «Поезії», видавництво «Веселка»)
 • У номінації Сучасна зарубіжна література перемогла книжка Хорхе Луїса Борхеса «Книга вигаданих істот», «Видавництво Старого Лева»
 • У номінації Місто-Харків перемогла книжка Максима Розенфельда «Фасади. Харків», видавництво «АССА»
 • Особливу відзнаку Харківського журі отримала книжка Алли Підлужної «Код Володимира Дахна», видавництво «АВІАЗ».
 • У номінації Література для дітей віком від 0 до 9перемогла книжка Оксани Були «Зубр шукає гніздо», «Видавництво Старого Лева»
 • У номінації Література для дітей віком від 10 до 12перемогла книжка Ульфа Старка «Маленька книжка про любов», «Видавництво Старого Лева»
 • У номінації Підліткова література перемогла книжка Яни Подосєльнік «Глосарій моди. Ілюстрації одягу українських дизайнерів», видавництво «Artbooks»
 • У номінації Біографія перемогла книжка Леоніда Ушкалова «Ловитва невловного птаха: життя Григорія Сковороди», видавництво «Дух і літера»
 • У номінації Історія перемогла книжка Оксани Кісь «Українські жінки у горнилі модернізації», видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля»
 • У номінації Місто-Київ перемогла книжка Владислава Гриневича «Бабин Яр. Історія і пам´ять», видавництво «Дух і літера»
 • Особливу відзнаку Київського журі отримує книжка Тараса Лозинського «Рушники Наддніпрянської України», видавництво «Майстер книг»
 • У номінації Український non-fiction перемогла книжка Тимура Ворони «Стартап на мільйон. Як українці заробляють на технологіях», видавництво «Vivat»
 • У номінації Перекладений non-fiction перемогла книжка Христі Фріланд «Плутократи. Епоха нових багатих і занепад старої системи», видавництво «Наш формат»
 • У номінації Навчальна, довідкова, професійна літератураперемогла книжка Альберто Каїро «Функціональне мистецтво: вступ до інфографіки та візуалізації», «Видавництво УКУ»
 • У номінації Візуальна книга переміг графічний роман Івана Франка, Міхая Тимошенка, Кирила Горішного «Герой поневолі», видавництво «Леополь»
 • У номінації Місто-Львів перемогла книжка Катажини Котинської «Львів: перечитування міста», «Видавництво Старого Лева»
 • Особливу відзнаку Львівського журі отримав арт-бук Ярини Винницької «Наречена», видавництво «Terra Incognita».

/Files/images/koronacia_slova_2017 (1).jpg

/Files/images/110056.gif-42385_530x240.jpeg

«Коронація слова — 2017»: підсумки

15 червня 2017 року країна дізналася імена нових Лауреатів найпрестижнішого літературного конкурсу України — «Коронації слова», який вже 17 років поспіль відкриває низку творів якісної української літератури.

«Коронація слова» створила «Третю хвилю» в історії української літератури після «Розстріляного Відродження» 1920-1930-их рр., та «Шестидесятників» 1960-их рр., — таку оцінку надають конкурсу літературознавці, зокрема академік Микола Жулинський — директор Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України. А бразильський класик літератури Пауло Коєльо називає «Коронацію слова» — унікальним мультикультурним проектом, аналогів якому не має у світі.

Завдяки конкурсу відкрито понад 700 нових імен, десятки тисяч романів побачили світ, поставлено 26 театральних вистав, знято 32 фільми. Серед останніх, найгучніших: Ірен Роздобудько «Ґудзик», Володимира Лиса «Століття Якова», Дмитра Сухолиткого-Собчука «Борода», Леся Саніна «Поводир», Василя Мельника «Гніздо горлиці», Андрія Кокотюхи «Червоний». Конкурс, також репрезентує українську літературу, перекладами коронаційних авторів, на міжнародному рівні.

Інтрига конкурсу полягає в тому, що автори подають свої твори, які ще ніде не друкувалися, анонімно, тобто журі до самого оголошення переможців не знає прізвищ літераторів. Переможці оголошуються зі сцени під час нагородження. Тому учасниками можуть стати як нові, так і відомі письменники.

Цього року конкурс вкотре продемонстрував перевагу такого підходу. Так справжнім відкриттям «Коронації слова — 2017» став Віктор Михайлов з Херсону, який за роман «Останній бій Урус-шайтана» отримав цілих три(!) відзнаки: Першу премію у номінації «Романи», спец відзнаку від Всеукраїнської асоціації «Альраід» та спеціальну премію від Андрія Кокотюхи «Золотий Пістоль» за найкращий гостросюжетний роман. А найстаршим номінантом, як він висловився, «несподівано для самого себе», став Анатолій Ройченко з Овідіполю за пісенну лірику «Налий мені, мамо, борщу».

/Files/images/ord.png

Також, у рамках церемонії нагородження, вперше введено конкурс малої прози з окремою номінацією від Київської мерії «Як тебе не любити…», що присвячений столиці та її мешканцям.

Ідея цієї суто київської номінації з’явилась під час спілкування з Департаментом суспільних комунікацій київської адміністрації, Тетяною Гузенко— розповідає співзасновниця конкурсу Тетяна Логуш, — виникло бажання, перетворити столицю на літературну Мекку, популяризувати книжку, читання і почати ще яскравіше популяризувати наш прекрасний Київ, щоб і жителі і гості мали вибір цікавих сучасних текстів про Київ, романів та віршів. Адже це унікальне місто, в яке хочеться повертатися, закохуватися в нього знову та знову, занурюватися та пізнавати його на різних рівнях: емоційному, історичному, культурному, духовному, містичному, тощо. Тим паче що в нас є приклад Львову, який є лідером з видання якісних творів про своє місто. Пропозиція започаткувати в рамках «Коронації слова» конкурс малої прози «Як тебе не любити…» знайшла підтримку мера Києва Віталія Кличко. У вересні 2016-го було оголошено конкурс, до Департаменту суспільних комунікацій надійшло 60 робіт. Переможцями стали: Анастасія Піка (І місце) та Світлана Тарапата «Майже ідеальний» (ІІ місце). Сподіваємось, цю ініціативу підхоплять і інші міста України, – зазначає пані Логуш. Адже географія переможців конкурсу вражає своїм різноманіттям: від міста Дніпро – фантастичний роман «Чорний камінь» — молодої письменниці Наталі Дев’ятко, від Одеси кіносценарій Сергій Шамара «Селфі-мапка», від Маріуполя роман Володимира Бігуна «З думою про Мамая», кіносценарій «Військовий доктор» Віктор Рибачука з Вінниці, дитяча лірика Світлани Дідух-Романенко «Кіт, що любив океани» , тощо.

У рамках конкурсу, на Церемонії нагородження, відбулося нагородження «Золотих письменників України», — авторів, чий наклад друкованих творів перевищує 100 (сто тисяч) примірників. Цього року ними стали: Іван Драч, Раїса Іванченко, Тамара Коломієць, Віктор Міняйло, Галина Вдовиченко. Це повага читачів та високе суспільне визнання. Адже, «Золотим письменником України» може стати український автор, відзначений не лише «Коронацією слова», але кожен, автор твори якого видані, в Україні або поза її межами, накладами друкованих творів понад 100 тисяч примірників, написані українською мовою або видані у перекладі на українську мову.

На церемонії нагородження гості отримали задоволення і від чисельних танцювальних та пісенних подарунків один з найяскравіших виступів – виконання саундтреку до фільму «Століття Якова», який знятий за однойменним «коронаційним» сценарієм Володимира Лиса, від Христини Соловій. В холі на гостей та номінантів чекали сюрпризи від спонсорів «Коронації слова», пропозиції від видавців.

«За 17 років відчувається неймовірна трансформація українського книжкового ринку, — зазначає пані Тетяна Логуш, — з’явилася новітня література, яка є захоплюючою та конкурентоспроможною, яка надихає та формує шанобливе ставлення до світу, до країни, до людей. І це цілком природньо, адже «спочатку було слово» — і той письменник, який знаходить вірні слова, що западають в душу — вартий бути коронованим!»

/Files/images/революція.jpg/Files/images/2b37668c0c26de006b571e2d496e2d5f.jpg

Автор навчального посібника «Черкащина в добу Української революції 1917–1921 рр.» - голова Черкаської обласної організації НСКУ, професор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Василь Мельниченко.

У книзі на основі проблемно-хронологічного методу висвітлюються події Української революції 1917–1921 років, які відбувалися на Черкащині в контексті історії України цього періоду, участь черкащан у боротьбі за незалежність і соборність України. Зміст посібника доповнюють вміщені у ньому документи, хронологічна таблиця подій, перелік історичних місць пам’яті доби революції, ілюстративний матеріал. Зміст і виклад матеріалу відповідає вимогам програми з історії України для навчальних закладів усіх типів, передусім загальноосвітніх.

письменник, який приємно здивує своєю творчістю – Андрій Любка - рибалка, грішник, балканіст. Написав і переклав кілька книжок, об’їздив тридцять країн, але найбільше любить спати до обіду і заїдати пекучу сливовицю барбарисовим льодяником. Живе у всій Центральній Європі. Авантюрний пригодницький роман А.Любки «Карбіт» - карколомний і кумедний, сюжет захоплює, але уважного читача може здивувати інше: за пригодами вигаданих персонажів впізнаються реальні контрабандні схеми, що діють на українських кордонах. Бандити, людські органи, наркотики - все це описано настільки детально, що будь-який слідчий чи журналіст може у кримінальних справах і статтях цитувати цей роман цілими абзацами… Події цього роману розгортаються впродовж паркого й тривожного літа 2015 року, коли у вигаданому містечку Ведмедів група ентузіастів вирішує збудувати Фонтан Єдності з Європою. Навіщо їм фонтан, чому за ними «в’язниця плаче» і за скільки в Україні можна придбати людську нирку - про все це автор пише з гумором і добірним песимізмом. Книга розрахована для найширшого кола читачів.

До біобібліографічного довідника включено інформацію про відомих краєзнавців минулого і сьогодення, які зробили вагомий внесок у розвиток краєзнавства Черкащини. Довідник містить найсуттєвіші дані про життя та дослідницьку діяльність подвижників краєзнавства нашого краю, а також бібліографічні відомості про їхні найвагоміші праці. Усього у довіднику вміщено 204 статті 96 авторів.

Розрахований на науковців, викладачів, учителів, краєзнавців, аспірантів, студентів, учнів, усіх, хто цікавиться минулим свого рідного краю, життям і творчістю подвижників краєзнавства.

До 100-річчя Української національної революції 1917–1921 років

/Files/images/1490304375_44.png Фотолітопис

«Шлях нескорених»

тепер у бібліотеці

Працівники центральної районної бібліотеки ім. В.Симиренка отримали в подарунок масштабну книгу-альбом "Ще не вмерла України ні слава, ні воля! Шлях нескорених". Ця книга вмістила в себе спогади про 25 років незалежності нашої держави. Спогади про те, як крок за кроком долала Україна дороги миру і війни.

"Одна світлина твориться в середньому за секунду-дві. Цих секунд за 25 років було аж понад 789 мільйонів. Хто зафіксував найцінніші? Відповідь шукаймо разом і в цій книзі", - запрошує один з ініціаторів її створення, голова Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені Василя Стуса Степан Кубів. Ініціаторами створення фотолітопису виступили Всеукраїнська правозахисна організація "Меморіал" імені Василя Стуса, Мистецький фонд імені Короля Данила, Благодійний фонд «Відродження України», Видавничий дім «Ін Юре». Ця книга – є документальним підтвердженням, що Україна була, є і буде без перебільшення великою країною, що українці - народ, який на кожному етапі свого державотворення демонструє силу духу, це долі видатних постатей, просякнуті кров’ю та потом, сповнені жертовністю та одержимістю, любов’ю та істинним патріотизмом справжнього українця.

Фотолітопис «Ще не вмерла України ні слава, ні воля! Шлях нескорених» проілюстрована роботами українських фотожурналістів та складається з кількох частин. Видавці фотоальбому умовно поділили 25-літню історію України на п’ять періодів, присвятивши кожному з них окремий розділ книги.

Перший розділ охоплює період кінця 80-х – початку 90-х років, коли, власне, виникли передумови відродження української державності. Цей етап тісно пов'язаний передусім з утворенням і діяльністю Народного Руху України, а найвагомішим здобутком цього періоду стало прийняття Декларації про державний суверенітет України.

Світлини другого розділу ілюструють не менш значущі події у житті молодої незалежної країни 1991-2003 років, що знаменували становлення та розбудову української держави. Перші вибори, перший президент, перший уряд, нова Конституція – ось ті хвилюючі моменти, без яких неможливо уявити собі історію української державності.

Третій розділ нагадає нам про події наступного десятиліття, зокрема про Помаранчеву революцію, коли український народ засвідчив свою єдність, мужність, готовність до змін.

Четвертий розділ зовсім невеликий за часовими рамками, бо майже цілковито присвячений одній, але надто визначальній для України події – Революції гідності.

Про те, що відбулося в Україні від захоплення Криму до сьогодення, розповість п’ятий розділ фотоальбому. Ці сторінки сповнені мужності, відваги, рішучості, а заразом і невимовного болю, розпачу, скорботи.

Детально познайомитись з книгою можна у читальному залі центральної районної бібліотеки ім. В.Симиренка.

/Files/images/04.jpg

Краєзнавці Черкащини : біобібліогр. довід. : 25-річчю незалежності України присвяч. / Черкас. обл. орг. Нац. спілки краєзнавців України, Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького ; [упоряд. В. М. Мельниченко, Г. М. Голиш ; редкол. В. М. Мельниченко (голова) та ін.]. – Черкаси : Вертикаль, 2016. – 219 с. : іл. – Містить бібліогр.

До біобібліографічного довідника включено інформацію про відомих краєзнавців минулого і сьогодення, які зробили вагомий внесок у розвиток краєзнавства Черкащини. Довідник містить найсуттєвіші дані про життя та дослідницьку діяльність подвижників краєзнавства нашого краю, в т. ч. Городищенського району, а також бібліографічні відомості про їхні найвагоміші праці. Усього у довіднику вміщено 204 статті 96 авторів.

Розрахований на науковців, викладачів, учителів, краєзнавців, аспірантів, студентів, учнів, усіх, хто цікавиться минулим свого рідного краю, життям і творчістю подвижників краєзнавства.

/Files/images/nov_nadhodjennya/Капронови щоденник.jpg

Наступна книга братів Капранових «Щоденник моєї секретарки», яка видана у Києві у видавництві «Гамазин»- це спроба глянути очима нормальної людини на життя українського вищого світу. Люди, які вважають що визначають долю країни, зазвичай не публічні, бо великі гроші люблять тишу, а справжні доленосні рішення ніколи не потрапляють на шпальти газет. Однак у цих людей є дружини, коханки, дочки - саме вони виблискують на гламурних вечірках, ведуть шоу на телеканалах. А сини та племінники розсікають на дорогих тачках і крутять амури з моделями. Саме завдяки цим якостям головний герой роману «Щоденник моєї секретарки», подорожуючи таємними коридорами влади та грошей, не забуває фіксувати для нас із вами правдиву картину того, що відбувається там. Але одного разу світ навкруги раптом починає руйнуватися - настає час великого бізнесового та політичного переділу, гаряче літо 2004-го… Тільки взявши до рук цю книгу ви пізнаєте всю правду бізнесу.

/Files/images/nov_nadhodjennya/капронови - забудь-річка.jpg

Заслуговує на увагу читачів і роман «Забудь-річка», братів Капранових. Книга видана у видавництві «Нора-Друк» у м. Києві. Назва роману походить від старого язичницького символу - Забудь-річки, що розділяє світ живих та світ мертвих. Саме така Забудь – річка протікає між поколіннями у кожній українській родині. Троє молодих людей завдяки гримасі долі потрапляють на війну під одним іменем - Степан Шагута. Комсомолець воює у дивізії «Галичина», син офіцера УНР - у Червоній армії, а польський жовнір - в УПА.

Багато років по тому випадково зустрічаються двоє їхніх нащадків і між ними спалахує кохання. Герої ведуть родинне історичне розслідування трьох доль, які переплуталися і стали фактично однією потрійною долею - долею українця у Другій світовій війні.

Новий роман братів Капранових доводить, що останні драматичні події в Україні можуть дати матеріал не тільки для роздумів, але й для чудової історії, в яку окрім бурхливих років, що передували Євромайдану, увійде практично вся історія нашої країни за останні 80 років. Головна героїня роману Уляна не залишить вашої уяви навіть після того, як ви дочитаєте останню сторінку. Її образ та події ще довго бентежитимуть ваші серця. Книга цікава та захоплююча.

/Files/images/nov_nadhodjennya/ІЛОВАЙСК.jpg

Книга відомого журналіста і письменника Євгена Положія «Іловайськ»: розповіді про справжніх людей»,вийшла у видавництві «Фоліо». Ця книга про мужність, неймовірний героїзм і людяність українських солдат і офіцерів, бійців добровольчих батальйонів , батальйонів тероборони, всіх тих, хто опинився в кінці серпня 2014 року в «Іловайському котлі» , що став найбільшою поразкою української армії в ході війни на сході. Це чесна книга про війну, яка, як відомо, нікого ще не зробила краще, натомість, серед крові, вогню та заліза люди залишаються людьми. Автор почув історії близько сотні учасників Іловайської трагедії. Книга побудована на реальних подіях. Деякі з цих історій читач легко впізнає – вони звучали в медіа. Та ще більше страшних та героїчних історій не потрапили ані в медіа, ані в книгу-трагедію і біль тих днів неможливо вмістити в жоден роман. Письменник щиро дякує бійцям добровольчих батальйонів, без них ця книжка ніколи б не відбулася.

/Files/images/nov_nadhodjennya/ЗАБУЖКО І ЗНОВ Я.jpg

Наступна, не менш цікава книга Оксани Забужко, «І знов я влізаю в танк…». Це книжка про війну. Тільки не про ту, залізом і кров’ю, що з зими 2014-го прийшла на нашу землю, а про ту, куди менш видиму оку мирного обивателя, котра ту першу вигодувала, подібно як гнійні мікроби, потрапивши в організм, «вигодовують» йому абсцес, - і котрої, на відміну від тої першої, ніхто не збирається згортати, тож мусимо вчитися в ній жити - з повною свідомістю того, що по нас увесь час «стріляють» невидимими кулями.

Глибокозмістовна, об’ємна книжка: статті, ессе, інтерв’ю, спогади привертають увагу чіткою спрямованістю в русло пам’яті, віри й любові, без яких не може обійтися справжня Людина.

/Files/images/nov_nadhodjennya/Гуменюк блокпост.jpg

Книга Бориса Гуменюка «Блокпост», вийшла у видавничому центрі «Академія»,у м.Києві. У віршах, новелах і публіцистичних одкровеннях цієї книжки - пережита автором правда Майдану і війни. Так бачили,відчували і думали мільйони, а тільки він знайшов такі слова. Борис Гуменюк переїхав танком усю українську поезію. Тепер буде українська поезія до Гуменюка і після Гуменюка. Він один заступає собою цілу нашу епоху. Писано-переписано багато слів і сторінок. А достатньо його одного. Отже, Бог послав нам велику війну, божевільне випробування. Ми його ,може ,й не подужали б, але прийшов Гуменюк і перепровадив нас на інший берег. Звідти все добре видно. Все,що за нами, усе,що трапилося з нами на хитавицях війни….

Його тексти в ті дні найгарячіше читали. Над ними ридали навіть не схильні до розчулень чоловіки – таким був час, і так далася нам та війна. «Блокпост» - це книжка Бориса Гуменюка, яка зібрала майже все, написане ним за останні два роки. Крім віршів - терпкі, психологічно напружені, пройняті солоним гумором новели, насичені жорстокими деталями і надкатегоричними судженнями, дискомфортними для тих, хто не був воїном на війні.

/Files/images/nov_nadhodjennya/МАТІОС приватний щоденник.jpg

«Приватний щоденник», мабуть, найочікуваніша книжка Марії Матіос, відомої української письменниці, переможця різноманітних літературних премій . Вийшла друком у літературній агенції «Піраміда», у м. Львові. Має чудову поліграфію, «загартовує правдою» про ексклюзивні події Майдану та триваючої війни, учасником чи свідком яких була письменниця. Це свого роду хроніка, що починається з кінця 2013-го і до середини літа 2015-го року. І крізь цю призму автор дуже зворушливо і чуттєво описує маленькі історії українських родин, життя яких болючими втратами та глибокими ранами назавжди змінив Майдан… змінила війна…. А ще - свої історії «про конкретні битви за життя дуже конкретних людей».

У час, «коли музи здебільше мовчать,а говорить зброя», Марія Матіос розпочинає «особисту війну і боротьбу» за «кожну конкретну людину» - боротьбу за свою Націю. У найдраматичніші та найкривавіші дні Майдану вона боронить Націю від звірства Беркута та ошаленілих тітушок ; у київському СІЗО, судах, лікарнях, госпіталях, у солдатських траншеях та бліндажах,у розбомблених містечках та селах Донбасу - вона захоплюється Її мужністю , благородством та гідністю. А в дні глибокої скорботи та дні світлої радості надії вона просто тримає свою Націю за руки,втирає Їй сльози, «передаючи своє тепло і співчуття»… Ця книга - неоціненний внесок у нашу історію.

/Files/images/nov_nadhodjennya/Забуті гріхи.jpg

«Забуті гріхи» - другий історичний роман литовської письменниці й дипломата Валентини Цайтлер,який на її батьківщині швидко став бестселером.

Книжка переносить читачів у першу половину 17 ст - часи розквіту Речі Посполитої Обох Народів, спільної держави поляків, литовців, українців і білорусів. Саме тоді завдяки героїзму наших предків, проявленому у Хотинській війні 1621р., зокрема вирішальній ролі українського козацтва у перемозі біля Хотина, було покладено край подальшому просуванню військ Османської імперії углиб Європи.

Авторка описує сповнене драматизму життя Станіслава Жолкевського, галицького шляхтича і польського коронного гетьмана, буття і діяльність якого були пов'язані з Україною, і його дружини Регіни на тлі історичних колізій, проводячи ідею, що кожна велична перемога сплачена людським життям і зруйнованими людськими долями .

Повноцінним персонажем постає у творі й палац Жолкевських, німий свідок тих подій, що і досі стоїть у м. Жовкві на Львівщині.

Особливу увагу в романі приділено й українським історичним постатям, зокрема гетьманові Петру Сагайдачному і Якову Бородавці. Роман написано живою колоритною мовою, він читається на одному диханні.

Запрошуємо вас завітати до центральної районної бібліотеки ім.В.Симиренка ознайомитись з новою літературою та поринути у світ читання.

/Files/images/nov_nadhodjennya/Яріш сповідь.jpg

Наступний трилер Ярослава Яріша «Сповідь з того світу» У героїні Марії під час Майдану гине коханий чоловік. Вона не може з цим змиритися. Хто насмілиться кинути виклик Долі? Хто заставить Коло Історії крутитися в інший бік? Хто здатен перескочити безмежну прірву відчаю, страху й зневіри, піднятися вище за саму Смерть і своєю любов'ю розігнати темряву? Невже вона, тендітна молода жінка, в котрої щойно забрали найдорожче? І ось жереб кинуто: Доля заводить жінку в дохристиянські часи, вимірявши дистанцію у 13 століть. Галасливим вертепом пробігають покоління, змінюються епохи… Авари, хрестоносці, монголи, яничари, НКВС… А Марія все мандрує і мандрує: щойно перетнувши фінальну лінію, знову опиняється на старті. Це і є відповіддю всесильної Долі на її виклик, адже Кола Історії не розірвати: як гинули Іванові прадіди, так і він мусить віддати своє життя за рідну землю

/Files/images/nov_nadhodjennya/Яріш судний.jpg

Книга українського письменника, сценариста, родом із Львівщини, лауреата багатьох літературних конкурсів,зокрема «Коронації слова», Міжнародної премії ім. Олеся Гончара, Міжнародної асамблеї фантастики «Портал» Ярослава Яріша «Судний день» написана в жанрі історичного трилера.

Зі шкільної парти ми пам’ятаємо, як Шевченко у своїй безсмертній поемі «Гайдамаки» «скликав» у Холодний Яр відважне гайдамацтво, а ми з хвилюванням слідкували за долями Гонти, Залізняка і Яреми Галайди. Та чи було все саме так, як описував Великий Кобзар?

Як зараз нам ставитися до кривавих подій Коліївщини? Що це було: стихійне повстання українського селянства, спланована війна за відновлення незалежності Української Держави чи «багатоходівка» Російської імперії? На це запитання і дає відповідь новий роман Ярослава Яріша. Його сюжет заводить нас у жорстоке 18 століття, де поміж темних пущ Холодного Яру та глибоких байраків з запорозького о степу кувалися свячені ножі, у той час як у замках і палацах жирувало знавісніле від безкарності панство. Ось-ось «заспівають треті півні», впаде іскра у порох і велике пожарище затопить всю Україну, спом'янувши горді часи Хмельницького і Палія.

Усе ніби й просто…Але була ще й третя сила…яка…Тільки, взявши до рук цю книгу, ознайомившись із нею, ви про все дізнаєтесь.

/Files/images/nov_nadhodjennya/Чемерис 2.jpg

Наступний роман Валентина Чемериса «Марина-цариця Московська», так вона підписувала свої листи на батьківщину.І вона була нею-царицею московською.Щоправда,всього лише де’вять днів у році 1606-му.І потім вісім років неймовірних злетів і карколомних падінь.

Марина Мнішек, польська графиня, вісімнадцятирічна дочка воєводи з українського Самбора з Карпат, волею випадку (чи історії) стала царицею і жоною двох царів тих лихих часів, які на Русі прозвали Смутними, а її –царицею Смути. Про кохання Марини до молодого царя Дмитрія, про останню її любов до козацького отамана Івана Заруцького, про криваву трагедію, що її спіткала, і про подальшу долю московської цариці, чиє життя так рано урвалося – у 26 років у башті Коломенського кремля і яка вже після своєї смерті буде оголошена відьмою і чаклункою…розповідається в романі.

/Files/images/nov_nadhodjennya/Чемерис.jpg

Трилогія буде цікава для сучасного інтелектуального читача.

Що може бути цікавішим за її величність історію? Тільки історія, про яку розповідають небайдуже та неупереджено. Саме так,як це робить Валентин Чемерис - відомий український письменник,автор історичних та фантастичних романів та оповідань, лауреат багатьох літературних премій. Нещодавно у видавництві «Фоліо» вийшов друком його роман-есей «Сини змієногої богині», який складається з власне роману та кількох повістей з однією головною героїнею - Скіфією, загадковою і таємничою країною вершників з луками, тією Скіфією, яка у 7 столітті до н.е. під дзвін мечів і співи стріл з'явилася на південних теренах України. Легендарна і реальна, повна слави і звитяги, знана нам і незнана, Скіфія воїнів і хліборобів, царів і вождів,чаклунів та знахарів, войовничих амазонок і жриць, земля героїв і майстрів неперевершених шедеврів, що й нині дивують і вражають людство…

Скіфи-блискучий період нашої давньої історії… Ось чому їх культура подає нам величезний інтерес, хоча жоден із су

Кiлькiсть переглядiв: 152

Коментарi